0.00
3 читачі, 93 публікації

15-19 березня 2015, Кшижова, Польща. З двох зроби три – …як організувати тристоронню зустріч молоді?

Україну, Польщу та Німеччину поєднує не тільки історія. Останні зміни в Європі, а саме розширення Шенґенської зони до кордонів України, дають кращі можливості для міжнародної та освітньої співпраці. Ми отримуємо нагоду поєднати досвід і проекти та розширити двосторонні програми міжнародних шкільних обмінів, що реалізуються сьогодні.
Читати далі →

Конференція «Формування підприємницької компетенції учнів у загальноосвітніх навчальних закладах»

17.12.2014 у Сумському інституті післядипломної педагогічної освіти відбулась конференція «Формування підприємницької компетенції учнів у загальноосвітніх навчальних закладах». Її метою було підведення підсумків дворічної роботи за двома польсько-українськими проектами: «Шкільна Академія Підприємництва-2» та «Уроки з підприємницьким тлом». Учасниками конференції стали шкільні лідери обох проектів, методисти та викладачі інституту.Урочистим було відкриття конференції (Медведєв І.А., в.о. ректора Сумського ОІППО). Активне обговорення викликали теоретичні питання: «Компетентнісний підхід – запорука оновлення якості освіти» (Попов В.Д., координатор проекту), «Розвиток у учнів підприємливості та ініціативності – завдання сучасної української освіти» (Троіцька М.Є., координатор проекту); та знайомство з досвідом роботи у проекті Шкільної академії підприємництва «Друга хвиля»     Кролевецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 2 ім. І.М.Лукаша (Федоренко І.Л., практичний психолог) та формування підприємницької компетентності учнів на уроках географії та економіки, позакласних заходах Роменської загальноосвітньої        школи І-ІІІ ступенів №5 (Бартош Є.М., вчитель географії та економіки)
Відбулась презентація посібника «Уроки з підприємницьким тлом». На майстер-класах учасники конференції познайомились з фрагментами уроків (Філатова С.Ю., вчитель географії та економіки; Семененко С.М., практичний психолог;  Чешенко С.В., практичний психолог; Дудецька Є.І., практичний психолог), що ввійшли до посібника і, отримавши досвід розвитку власної підприємливості та ініціативності, змогли ще раз упевнитись в актуальності роботи у проектах.На закінчення роботи конференції у груповому обговоренні було визначено, які  саме методи, прийоми, підходи, позиції забезпечують підприємницьке тло уроків.
Учасники високо оцінили рівень проведення конференції, атмосферу, що панувала під час її роботи, висловили сподівання на продовження роботи.
У день конференції, вже після неї, ми ще раз зустрілись із знаком «Польська допомога» вже  на вантажівках гуманітарної допомоги з Польщі.

Про перебіг семінару-практикуму «Уроки з підприємницьким тлом»: звітує Кіровоградщина

10 грудня на базі КЗ «КОІППО імені Василя Сухомлинського» в рамках українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» відбулася конференція, у якій взяли участь 21 учасник. Організатори заходу – Гельбак Анжела та Митрофаненко Юрій – представили кінцевий результат роботи в проекті – публікацію з методичними рекомендаціями та навчальними матеріалами, спрямованими на розвиток підприємницьких навичок.
Читати далі →

Українсько-польський проект «Уроки з підприємницьким тлом»: підсумкова конференція у Львівській області

12 грудня 2014 року у Львівській області відбулася підсумкова конференція в рамках українсько-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» на базі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. 

Проект реалізується Осередком розвитку освіти у Варшаві, в рамках Програми польської закордонної допомоги Міністерства закордонних справ РП. Головним партнером є Львівський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

Цей проект є продовженням дворічного українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва», який поширювався на 24 області України і внаслідок якого було створено понад 200 шкільних клубів підприємництва та інтернет-платформа для їхньої методичної підтримки. 

Цьогоріч у проекті взяло участь 18 областей: Вінницька, Волинська, Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Івано-Франківська, Київська, Кіровоградська, Львівська, Миколаївська, Одеська, Полтавська, Рівненська, Сумська, Херсонська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська. А кінцевим результатом роботи в проекті є публікація з методичними рекомендаціями про організацію інтегрованих уроків «із підприємницьким тлом» та взірцевими конспектами таких уроків. Львівська область працювала над конспектами уроків української мови. 

У конференції взяли участь близько 40 учасників. Їх привітали координатори проекту – Ева Бобінська, вчитель-консультант відділу розвитку суспільних і громадянських компетентностей Осередку розвитку освіти у м. Варшава та Шиян Роман, директор ЛОІППО. Приємною несподіванкою для присутніх стало привітальне слово Книшик Світлани Іванівни, начальник управління загальної, середньої, дошкільної, позашкільної освіти та соціального захисту Департаменту освіти і науки ЛОДА. 

Редактор книжки Мирослава Товкало, спільно із Евою Бобінською, представили публікацію. Кожен учасник конференції отримав примірник в подарунок. 

Слід зазначити, що електронний варіант публікації невдовзі буде у вільному доступі для усіх бажаючих на офіційному сайті проекту sae-ukraine.org.ua/. Ірина Синя, регіональний координатор проекту у Львівській області, спільно із авторами конспектів, що увійшли до книжки, представили результат своєї клопіткої роботи та розказали, як створювались найкращі конспекти, що увійшли до публікації. Незважаючи на те, що Львівська область працювала над конспектами уроків з української мови, у залі були присутні учителі різних предметів, адже публікація включає в себе конспекти різних предметів. 

Щиро сподіваємось, що ця праця не буде марною та стане у пригоді усім педагогам. А наразі ми чекаємо на продовження співпраці ЛОІППО та Осередку розвитку освіти у Варшаві у новому проекті «Шкільна академія підприємництва 3».

Нагадаємо, що метою Проекту є підтримка суспільно-економічного сталого розвитку країни через виконання заходів, які мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки чи основ підприємницьких знань, а й у рамках інших шкільних предметів: української та світової літератури, рідної та іноземної мов, хімії, біології, фізики, інформатики, історії та ін. 

Формуюча складова підприємливості в структурі сучасного уроку

8 грудня 2014 року набазі Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відбулася обласна науково-практична конференція з теми «Формуюча складова підприємливості в структурі сучасного уроку» з реалізації польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом».
Даний проект співфінансований в рамках Програми польської закордонної допомоги  Міністерства закордонних справ Республіки Польща і спрямований на підтримку суспільно-економічного сталого розвитку країни через виконання заходів, що підвищують рівень освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі на уроках з усіх шкільних предметів. Педагоги з 18 областей України готували конспекти уроків з підприємницьким змістом. Освітяни нашої області складали конспекти з трудового навчання.У конференції  взяли участь учителі трудового навчання – автори конспектів, керівники шкільних клубів підприємництва, методисти, які координують навчальний процес, учителі різних шкільних предметів.
Відкрив конференцію І.В.Вєтров, проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва РОІППО, ознайомив з українським досвідом у реалізації польсько-українських проектів. Л.І.Медведчук, методист кабінету природничо-математичних предметів, технологій презентувала для учасників польсько-український проект «Уроки з підприємницьким тлом» та однойменний навчальний посібник, що містить методичні рекомендації про організацію уроків «із підприємницьким тлом» та взірцеві конспекти уроків з 18 предметів шкільного курсу.
Н.А.Мельник, проректор із науково-методичної роботи РОІППО,  намітила шляхи подальшої реалізації проекту в нашій області. Прийнято важливе рішення: продовжити роботу над створенням конспектів з підприємницькою складовою, провести обласний Інтернет-конкурс «Уроки з підприємницьким тлом» у номінаціях: інтегровані уроки з підприємницьким тлом; позакласні заходи;  виховні заходи. Створити консультаційні центри із питань проведення уроків із підприємницьким тлом під керівництвом учасників проекту.
В.М.Жалобна, методист кабінету природничо-математичних предметів, технологій, ознайомила з особливостями уроків, що містять підприємницький зміст, з методами та техніками навчання, що сприяють формуванню ключових компетентностей.
Поділилися досвідом роботи по формуванню компетентностей – підприємливості та ініціативності, керівники шкільного клубу підприємництва «Крок» Семидубського аграрного ліцею і загальноосвітньої школи І – ІІ ступенів Л.А.Ондрей та Т.О.Бондарчук.
Учителі трудового навчання, що приймають участь у проекті, презентували свої уроки. До уваги учасників конференції представлені уроки Н.І.Стєшиної, С.М.Мельник (Костопільська загальноосвітня школа-комплекс І – ІІІ ст. № 6), О.В.Кравчук (Рівненська загальноосвітня школа І –ІІІ ст. № 25), В.В.Бойка (Сарненська гімназія), І.С.Волошиної (Володимирецька загальноосвітня школа І –ІІІ ст. № 1), Г.О.Шубер (Рівненський НВК № 12).
Всі учасники польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» мають велику надію на те, що уроки з підприємницькою складовою, шкільні клуби підприємництва, Євроклуби, що увійшли в українську шкільну практику завдяки польським освітянам, допоможуть Україні гідно увійти в співдружнісь європейських держав.Лідія Медведчук

Засідання творчої групи вчителів біології- учасників україно-польського проекту «Уроки з підприємницьким тлом»

16 вересня 2014 року на базі КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» відбулося засідання творчої групи вчителів біології, які залучені до участі в українсько-польському проекті «Уроки з підприємницьким тлом».
Читати далі →

«Уроки з підприємницьким тлом»: Варшавські сесії

З метою реалізації польсько-українського проекту «Уроки з підприємницьким тлом» в Центрі Розвитку Освіти у Варшаві з 2 по 7 вересня проходила тренінгова сесія для методистів обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з 18 областей України. Від Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти у тренінговій сесії брали участь методисти кабінету природничо-математичних предметів, технологій Лідія Медведчук та Валентина Жалобна.
Читати далі →

Польсько-українська співпраця молоді

Міністерство Національної Освіти заохочує організації, що діють у сфері освіти, до участі у відкритому конкурсі заявок «Польсько-українська співпраці молоді». Набір заявок триває до 21 липня цього року.
Читати далі →

Навчання в Івано-Франківську

Підтримка сталого соціально — економічного розвитку України в галузі освіти як і раніше відбувається за рахунок реалізації наступного проекту Шкільної Академії Підприємництва 3 «Уроки з підприємницьким тлом». До проекту запрошено 30 представників 18 обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Вони уже брали участь у попередніх проектах, що реалізувалися ОRЕ, в таких як: Шкільна Академія Підприємництва 1 і 2 або Лідери Освітніх Ініціатив.
Читати далі →