0.00
3 читачі, 93 публікації

Семінар-тренінг із теми «Підприємливість як складова реформування освіти в Україні»

27-30 вересня 2015 року в Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти пройшов семінар-тренінг із реалізації польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3». Проект співфінансовано у рамках ПрограмипольськоїзакордонноїдопомогиМіністерства закордонних справ Республіки Польща у 2015 році.

Головним завданням проекту є підтримка суспільно-економічного сталого розвитку країни шляхом виконання заходів, які мають на меті підвищення рівня освіти і професійної кваліфікації через запровадження елементів підприємницької освіти у школі не тільки на уроках економіки, а й у рамках усіх шкільних предметів.

Учасників семінару-тренінгу привітали Надія Мельник, проректор із науково-методичної роботи та Іван Вєтров, проректор із науково-педагогічної роботи та міжнародного співробітництва. Координаторами даного проекту в Рівненській області є Лідія Медведчук та Валентина Люшина, методисти кабінету природничо-математичних предметів, технологій РОІППО.
У семінарі-тренінгу брали участь методисти інституту, які координують науково-методичний супровід навчанняшкільних предметів.

До участі у проведенні заходу запрошено тренерів Житомирського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Таїсію Смагіну, завідувача кафедри методики викладання навчальних дисциплін, кандидата педагогічних наук та Ларису Шелюк, старшого викладача кафедри методики викладання навчальних дисциплін.

Метою тренінгу було навчання педагогічних працівників методиці проведення навчальних занять із предметів інваріантної складової Типових навчальних планів щодо формування підприємницьких компетенцій в учнів загальноосвітніх навчальних закладів.

Під час семінару розгядалися такі питання:

— компетентнісний підхід у навчанні як основа реалізації нового Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти;

— формування підприємницької компетентності в умовах сучасної української школи;

— розвиток рис підприємливості через активні форми навчання;

— запровадження елементів підприємницької освіти в школі на уроках різних шкільних предметів;
— презентація навчального посібника «Уроки з підприємницьким тлом» та моделювання конспектів уроків.

Для забезпечення ефективності семінару-тренінгу тренери використовували інтерактивні методи та форми навчання (стимуляційні навчальні ігри, вправи: підприємлива особа, чи варто бути асертивним, критерійний покер тощо).

    

Учасники семінару отримали необхідний для професійного розвитку дидактичний інструментарій.

12-13 жовтня  тренери  з Рівненського ОІППО Лідія Медведчук та Валентина Люшина провели навчальний семінар для колег-методистів Житомирського ОІППО.

Навчання в рамках проекту «Шкільна академія підприємництва – 3» відбулося на Миколаївщині

З 13 по 16 жовтня 2015 р. у Миколаївському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти відбувся тренінг для методистів та викладачів у рамках польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва – 3». Навчання провели тренери проекту Любов Гончаренко, Зоя Філончук, Катерина Мазаєва з КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти») та Ольга Слюсар і Оксана Шевченко з Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Читати далі →

Відбувся тренінг з підготовки методистів КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти»

З 06 по 08 жовтня 2015 року в межах польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3», співфінансованого Програмою польської допомоги з розвитку Міністерства закордонних справ Республіки Польща, відбувся тренінг з підготовки методистівКВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти» до впровадження в навчальних закладах області публікації «Уроки з підприємницьким тлом». 
З вітальним словом до учасників тренінгу звернулася Лідія Слободенюк, проректор з навчально-методичної роботи КВНЗ «Херсонська академія неперервної освіти», кандидат психологічних наук, доцент.
Читати далі →

ІІ етап навчання в рамках проекту «Шкільна академія підприємництва-3» у Львові

В рамках проекту «Шкільна академія підприємництва-3» у Львові 6-8 жовтня 2015 р. відбувся ІІ етап навчання, в якому взяли участь викладачі Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, які відповідають за методичний супровід навчальних дисциплін.


Читати далі →

Навчальний семінар «Шкільна академія підприємництва 3» в Чернівецькій області

6-8 жовтня 2015 року на базі Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, на виконання Договору про міжнародну співпрацю та листа Міністерства освіти  і науки України від 25.09.2015 № 2/2-13-1939-15 «Про реалізацію польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва» відбулося навчання консультантів-методистів щодо запровадження проекту «Шкільна академія підприємництва — 3». У навчанні взяли участь 12 методистів ІППОЧО з базових дисциплін та 4 тренери.
Читати далі →

Реалізація другого етапу українсько-польського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» у Волинській області

28 – 30  вересня 2015 року в рамках українсько-польського  проекту «Шкільна академія підприємництва 3» проведено навчання 12 методистів Волинського ІППО. Зміст і форма були підпорядковані очікуваному результату другого етапу проекту – підготувати методистів-консультантів до роботи з педагогами різних фахів щодо впровадження конспектів уроків з  з «підприємницьким тлом» у школах області.
Читати далі →

Семінар-практикум «Шкільна академія підприємництва 3» в Кіровоградській області

З метою реалізації польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3» з 30 вересня по 2 жовтня 2015 року проходило навчання викладачів та методистів комунального закладу «Кіровоградський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського». Спільний захід проводили Анжела Гельбак, Юрій Митрофаненко, Світлана Кушнікова та Олена Яшина – тренери проекту з Кіровоградського та Дніпропетровського ОІППО.
Читати далі →

Підвищення рівня фінансової грамотності в Україні

Учасники семінару із методики викладання курсу «Фінансова грамотність» для учнів 10-х класів загальноосвітніх навчальних закладів обговорювали питання фінансової грамотності та обізнаності в Україні, що відбувся в Університеті банківської справи 06 жовтня 2015 року у Києві.
Читати далі →

Методисти та викладачі Донецького облІППО вчаться створювати уроки з підприємницьким тлом

Час, що наближається, — це час інтелектуального працівника,
який, крім формальної освіти,
володіє вмінням практичного застосування знань
та навичок безперервного навчання.

Пітер Друкер
 
З 5 по 7 жовтня 2015 року в межах польсько-українського проекту «Шкільна академія підприємництва 3», співфінансованого за Програмою розвитку польської співпраці Міністерства закордонних справ Республіки Польща у 2015 році, проведено семінар-тренінг для методистів і викладачів Донецького облІППО. Метою заходу стала підготовка методистів-експертів щодо підтримки вчителів з реалізації в навчальних закладах регіону програми формування підприємницької компетентності учнів та проведення інтегрованих уроків з підприємницьким тлом.
Читати далі →

Creative Enterprise: британська рада розпочинає першу в Україні спеціалізовану бізнес-програму для креативних підприємців

Британська Рада розпочинає програму Creative Enterprise в Україні з метою підтримки креативних підприємців у запуску та просуванні нового бізнесу. Вже понад три роки проект доводить свою ефективність по всьому світу, в Україні ж до нього приєднаються Київ, Харків, Львів та Одеса. 
Читати далі →